Доглядальниця в допомогти постарілим батькам

З висоти віку починаєш розуміти, що найголовніше в житті кожної людини – виростити гідних дітей. Все інше є такою дрібницею в порівнянні з цим завданням. І все життя присвячується турботам про дітей. Все крутиться навколо власних нащадків.

Часто думалося, чим би можна було зайнятися, якби не було цієї всепоглинаючої турботи в цьому житті. Гадали, що звільнилося б величезне поле для вдосконалення власних талантів, досягнення якихось певних вершин.

Але життя було б порожня. Відтворення собі подібних – головний стрижень життя будь-якої людини. Так, звичайно, про себе теж треба пам’ятати. Про себе і своїх бажаннях. Скільки завгодно прикладів, коли батьки, на догоду власним примхам, жертвували дітьми, займаючись тільки собою. Або просто іншими справами, аби не вирішувати проблеми підростаючого покоління.

До чого це призводить? Діти забувають егоїстичних батьків. Діти самі виростають егоїстами, думаючими тільки про свої справи і категорично не згадує про старих батьків. Життя сувора – що сплатив, то й отримав. Платив любов’ю, турботою і ласкою, отримай те ж саме у відповідь. Чи не робив внески в свою старість, ні з чого і дивіденди підраховувати. Як то кажуть, час розкидати каміння, час їх збирати. І доживають свій вік недбайливі матусі з татусями без переглядом з боку власних чад.

На щастя, так буває не завжди. Нормальні батьки вкладаються в дітей зовсім не тому, що вважають і зважують на невідомих вагах кожну свою сльозу з приводу складнощів в дитячих долях. Нормальним батькам не приходить в голову записувати, скільки сил і коштів вони витратили на вирощування свого продовження. Вони просто любили. Просто так. Тому що вони є. Тому що було кого любити, на кого виливати свою любов батьківську.

Треба бути останньою сволотою, щоб відплатити батькам за сліпу любов забуттям. Звичайні діти, які виросли серед безперестанного батьківського і материнського уваги, завжди будуть пам’ятати про це. Це маленькими діти сприймають турботу батьків, як щось само собою припускається. І іноді виявляють жорстокість, не розуміючи, якого болю завдають батьківського лона.

Але в дорослому стані мало хто перестає розуміти всю глибину батьківських почуттів і турботи. Навіть вічні сперечальники розуміють, що батьки віддали їм найцінніше в житті людського індивідуума – власне життя і здоров’я.

Серцеві діти завжди пам’ятають про людей похилого віку ослаблих батьків, які вже не в змозі не тільки заробляти на власний прожиток, але навіть піднести до рота ложку. Часто-густо люди похилого віку існують з скорченими від артрозу суглобами, згадуючи часи, коли руху викликали радість і не були в тягар.

І ось тут для люблячих і вдячних дітей виникає проблема у всій її красі – як зробити старість батьків більш радісним? З огляду на, що доросле населення завжди зайнято добуванням хліба насущного, тобто зайнято весь світловий день. Але і серце теж не залізне в думах про матір або про батька, які чекають уваги і догляду.

Найпростіше в такій ситуації подбати про старих батьків, найнявши доглядальницю, щоб було кому за відсутності дітей подати ліки, погодувати, переодягнути, змінити памперс.

Хто як викручується, забезпечуючи належний догляд за постарілим батьком. Найчастіше елементарно забирають їх до себе, доглядаючи в колі сім’ї. Це, звичайно, найкращий варіант – батьки-пенсіонери не відчувають себе покинутими і обділеними увагою.

А деякі звертаються в спеціальні агентства, що спеціалізуються на підборі домашнього персоналу для різних потреб, в тому числі і доглядальниць. Залежно від ступеня тяжкості стану літньої людини, послуги доглядальниці обумовлюються і оплачуються по-різному.

Фізичні можливості, вік доглядальниці розглядаються індивідуально, залежно від того, чого потрібно в кожній конкретній ситуації. В принципі, вік доглядальниці особливого значення не має, фізичні можливості іноді важливіше. Наприклад, не кожному під силу підняти людину, нехай навіть і не дуже огрядного.

Щоб найняти доглядальницю, часто дають відповідні оголошення в газети і інтернет. Доглядальницями служать не тільки жінки, а й чоловіки готові виконувати обов’язки доглядальниці.

Рада тому, хто збирається найняти доглядальницю – обов’язково попросити рекомендації, щоб кандидата в доглядальниці охарактеризували близькі йому люди. Інакше можна отримати ще один головний біль, крім проблем, як доходити старого батька або матір.

Найкраще наймати доглядальницю через агентство – зазвичай там перевіряють всіх, хто хоче працювати в сфері обслуговування на дому. Правда, в цьому випадку послуги доглядальниці обійдуться дорожче, зате буде хоч якась гарантія від можливого шахрайства.

Совісні, завбачливі діти, що піклуються про своїх старих батьків, саме так і роблять – не залишають без опіки постарілих батьків і наймають доглядальницю. Тим самим доводячи правоту прислів’я, що за позику віддяка.