Логопед для дитини в Одесі

Запросити до дитини логопеда? Як визначити, що перед вами професіонал?

Вам здається, що Ваша дитина погано говорить? Він не ходить в дитячий сад, і Ви не знаєте, чи готова дитина до школи? В такому випадку, Вам допоможе логопед. Він не тільки може визначити, чи є у дитини проблеми з промовою, а й допоможе підготуватися до школи, навчити дитину читати.

Зверніть увагу, якщо:

  • мова Вашої дитини нерозбірлива, він «ковтає» і пропускає слова, не будує грамотно пропозиції;
  • дитина неправильно вимовляє або зовсім не вимовляє деякі звуки;
  • якщо Вашій дитині вже п’ять років, а зв’язкова мова у нього ще не сформована;
  • пора йти в школу, а малюк не вміє розповідати вірші, не переказує прочитаного Вами, не може повторити за Вами невелике оповідання.

Отже, Ви вирішили запросити логопеда. Питання в тому, як визначити, що перед Вами дійсно професіонал. Перш за все, зверніть увагу на те, яку освіту у даного фахівця. Буває, що педагог, вихователь або лікар загальної практики раптом стає логопедом – Вам такий варіант не підходить, це викинуті на вітер гроші. Спеціаліст, якого ви запрошуєте, повинен не тільки мати відповідну освіту, але і стаж роботи; він повинен вміти скласти індивідуальну програму, що відповідає запитам і рівню розвитку Вашої дитини, а також вміти коригувати цю програму по ходу занять. Добре, якщо Ваш логопед буде володіти логопедичних масажем – це допоможе при постановці звуків і при більш складних мовних порушеннях. Також хороший логопед повинен володіти любов’ю до дітей, тому що навіть, якщо у Вас непосидючий і неспокійна дитина, фахівець ласкою і тактом повинен вміти знайти до нього підхід. Логопед, який після першого ж «концерту» з плачем і тупанням ногами, влаштованим дитиною, відмовляється з ним працювати або кличе батьків на допомогу, не є хорошим фахівцем. Також великий плюс, якщо у логопеда є досвід роботи в дитячому садку або школі, загальна педагогічна культура і добре знання дитячої психології.

Не шукайте логопеда по рекламних оголошеннях в газетах, довірте здоров’я вашої дитини професіоналам.

Матеріал підготовлений психологом Желтовим Галиною Анатоліївною