Новий працівник у вашій родині. Няня.

Після вибору та затвердження кандидатури працівника, настає наступний, не менш важливий момент – адаптація працівника в родині. Адже від того наскільки добре пройде цей процес залежить багато в чому якість роботи людини, який вперше входить у Вашу родину.

Для початку бажано познайомити працівника з Вашими основними вимогами і побажаннями, причому зробити це не в загальних рисах, а як можна докладніше. Адже, якщо працівник не чітко уявляє коло своїх обов’язків і повноважень, він може витлумачити їх по-своєму, в силу свого розуміння. Така неясність і невизначеність може призвести до прихованого невдоволення, а в гіршому випадку – до непорозумінь і конфліктів.

Існує багато способів і форм поведінки «інструктажу» працівника, і кожна сім’я вибирає їх сама.

У цій статті наводиться один із прикладів можливої ​​схеми ознайомлення працівника з його обов’язками, для його більш успішної адаптації на початкових етапах роботи.

Визначивши коло обов’язків, прийміть рішення, якими повноваженнями Ви наділяєте працівника.

Обміркуйте заздалегідь і поясніть працівнику:

в яких випадках він може діяти на власний розсуд і бажанням;
що працівник може вирішувати сам, але в рамках певних меж;
які дії працівника не вітаються, але з огляду на особливі обставини допускаються;
які дії працівника неприйнятні для Вас ні за яких обставин.

Няня. Оскільки няня або гувернантка приймають на себе турботу про Вашу дитину, то вирішальне значення має обговорення наступних моментів:

догляд за дитиною і підтримання його здоров’я, харчування дитини;
розвиток, виховання і навчання дитини.
Зупинимося на їх утриманні.

Працівниці бажано розповісти про характер, особливості, звички малюка, про те, як він веде себе в різних ситуаціях, про його емоційних реакціях, про те, як краще всього укладати його спати. Розкажіть про улюблених іграх і іграшках дитини. Щоб уникнути прикрощів і непорозумінь найкраще провести з робітницею бесіду про важливість дотримання санітарно-гігієнічних норм, про те, як саме Ви бачите їх виконання. Обговоріть, а краще складіть працівниці список дозволених і заборонених продуктів харчування для дитини.

Дуже важливо і потрібно обумовити правила і норми безпеки, щоб уникнути нещасних випадків в будинку. Дайте працівниці список аварійних телефонів: лікарів-педіатрів, ваших родичів, друзів і знайомих, до яких можна звернутися в екстреній ситуації.

Викладіть, в чому Ви бачите основні завдання розвитку, які заходи виховних впливів Ви вважаєте найкращими і прийнятними, а які неприпустимими, детально зупиніться на побажаннях, пов’язаних з навчанням дитини.

Крім того, можна врахувати і такі важливі «дрібниці»: якими речами, посудом, приладдям, може користуватися людина, яка працює у Вас, як він буде харчуватися (своїми або сімейними продуктами).

Ми сподіваємося, що, використовуючи всі ці орієнтири, Ви допоможете працівникові краще і успішніше справлятися зі своїми обов’язками, а значить, перш за все, допоможете своїй родині.

Автор статті
психолог Клюєва Анастасія Миколаївна