Особливості при виборі домробітниці

При виборі домробітниці та іншого домашнього персоналу, потрібно враховувати безліч чинників. В першу чергу потрібно звернути увагу на професійні якості людини. Чи збігаються поняття і погляди вашого майбутнього працівника про порядок і чистоту з Вашими, наскільки людина готова співпрацювати з Вами.

 

Важливе значення має такий фактор, як площа будинку або квартири. Природно, це впливає на те, яку кваліфікацію повинна мати домробітниця, скільки часу займе прибирання. Наступним фактором є, скільки людина проживає в квартирі або будинку. Адже якщо в будинку проживають чоловік з дружиною, які працюють або з інших причин часто не бувають вдома, то, природно, в такому будинку прибирання буде менше, ніж в будинку, де є діти.

 

Враховується також, чи є в будинку тварини, які присутні побутові прилади, дрібні предмети, скільки санітарних вузлів і т.п. Необхідно враховувати чи є у кандидата на роль помічниці по будинку досвід роботи в сім’ях, рекомендаційні листи з попередніх місць роботи, за якими можна зв’язатися з колишніми роботодавцями.

 

Важливе значення має місце проживання вашого працівника. Бажано, щоб домробітниця проживала в районі, що знаходиться недалеко від Вашого будинку.

 

При переговорах з потенційною співробітницею необхідно детально розповісти про традиції Вашої родини, поцікавитися, що є важливим для працівника, що для нього прийнятно, а що ні. Можливо, що не всі влаштує Вас в майбутнє співробітника, так само як і для неї не все буде ідеально. Прийміть рішення: йти на компроміс або підібрати іншу людину.

 

Краще заздалегідь домовитися про те, які обов’язки покладаються на хатню робітницю, чи входить в її обов’язки приготування їжі, прогулянка з собакою, дрібні доручення і т.п., чи будуть ці послуги оплачувати додатково. Від деяких обов’язків співробітниця може відмовитися, якщо вони пов’язані з ризиком для життя. Це може бути миття вікон з вуличною боку (коли для цього потрібно встати на карниз), або вигул собаки бійцівської породи, якщо вона становить небезпеку для її здоров’я або здоров’я оточуючих.

 

Важливий також психологічний настрой домашнього працівника, припустимо як вона реагує на зауваження, наскільки комфортно Вам з нею спілкуватися.