Поради щодо вибору садівника для сім’ї

Будь-яку людину приваблює різноманітний світ рослин, як звичайних, так і екзотичних. І якщо в природному середовищі рослини здатні самі про себе подбати, то для рослин і садових культур, які вирощуються штучно в містах, потрібен фахівець з догляду. А цей догляд може забезпечити тільки професійний садівник.

Ця професія з’явилася дуже давно – саме в той час, коли людина вперше вирішив вирощувати садові культури для прожитку і прикраси свого житла, як-то облагородити навколишню місцевість і рослини.

Садівником називається фахівець в області догляду за садом або ж будь-яким озеленених об’єктом, тому сфера його діяльності дуже широка. Це може бути людина, яка займається аматорським садівництвом – для себе, для душі, так і професіонал з державної кваліфікацією садівника, або ж працівника в цій області. Даний фахівець може працювати в різноманітних міських садах, парках, в області ландшафтного дизайну, в розплідниках, оранжереях і в приватних садових володіннях.

Професія садівника – непроста, адже садівнику необхідно володіти знаннями в області не однієї, а кількох наук – агрономія, квітникарство, дендрологія, грунтознавство, ландшафтний дизайн, ботаніка, хімія, біологія, і в усьому цьому професійний садівник повинен розбиратися.

Найчастіше садівник працює на відкритому повітрі, але, коли настають холоди, фахівці такого профілю працюють в зимових садах і оранжереях. З кожним днем ​​професія садівника стає все потрібніше і популярніше, адже фахівець в даній області, садівник – це дизайнер, психолог і художник в одному флаконі.

В обов’язки садівника входить догляд за садом, полив, прополка і підживлення різноманітних рослин, обрізка і стрижка рослин, створення квітників і декоративних композицій. У цьому садівнику істотно допомагають знання дизайну і його власна інтуїція, і смак.

Крім цього, садівник займається вирощуванням екзотичних рослин для різних виставок, теплиць, для оформлення вітрин, приватних і службових приміщень.

Садівництво – це наука з елементами мистецтва. Садівник не тільки повинен виконувати певну роботу в саду, він зобов’язаний знати назви рослин, з якими йому доводиться працювати, всі тонкощі по догляду за ними, біологічні та естетичні поєднання різних видів рослин і інших садових культур.

Крім цього, садівник обов’язково повинен стежити за останніми модними тенденціями садової моди і втілювати їх під час своєї роботи.

Крім усього іншого, садівник повинен бути не тільки дизайнером, а й, як не дивно, психологом – хто ж як і садівник визначить, який стиль оформлення садових володінь підійде тому чи іншому клієнтові. Слід враховувати, що до кожного потенційного замовника потрібен особливий індивідуальний підхід і від садівника залежить, чи залишиться клієнт задоволений і звернутися ще до його подальшим послуг.

Вважається, що садівник повинен володіти не тільки знаннями, а й певними особистими якостями. До таких належать художній смак, фантазія, легка рука і щира любов до квітів. Тому бажано, щоб садівник мав поняття про художню освіту.

Кваліфікований садівник повинен бути працьовитим, акуратним і терплячим – адже догляд за рослинами, це щоденний обов’язок, яка забирає багато часу.

Під час роботи садівник не повинен обмежувати себе рамками, боятися експериментів. У той же час професіонал не повинен забувати про основи класичної школи садівництва.

Бажання вчиться також вкрай важливо в професії садівника – модні тенденції садівництва постійно змінюються і за ними іноді складно встигнути.

Зрозуміло, що якісний догляд за рослинами може забезпечити тільки кваліфікований садівник. Його рівень майстерності можна визначити, просто подивившись на результати його роботи, наприклад, в теплиці, де він вирощує рослини і розсаду для подальшої посадки в грунт.

Слід звернути увагу на те, як садівник звертається з садовим інвентарем, обрізає і стриже дерева, якими способами це робить. Такі процедури – теж важливий показник його майстерності.