Працювати хатньою робітницею в Одесі може будь-яка жінка. Чи так це?

Серед тих, хто працює в сім’ях, не більше 30 відсотків жителів міста. На відміну від інших міст кандидатів, які цікавляться, перш за все матеріальної стороною справи, жителі міста вибирають подібний рід діяльності швидше через бажання бути не гірше за інших або з особистих причин.

«До нас часто приходять жінки, з яких вийшли б прекрасні бабусі. Але доля одних склалася так, що їм не дано випробувати цього щастя, інші й раді б допомогти власним дітям, але ті чомусь ігнорують пропозиції батьків, запрошуючи до малюків няню з боку, – розповідає директор агентства «****» Лідія Цветик . – І в тому і в іншому випадку люди прагнуть якомога швидше заповнити психологічну порожнечу і самі наймаються в няні ». Вельми поширена ситуація, коли подружжя, проживши разом багато років, раптом розлучаються: чоловік іде до іншої обраниці. Після важкого стресу кинутої дружині підсвідомо хочеться відчувати себе потрібною в сім’ї, нехай навіть в чужій.

Це тільки на перший погляд, здається, що працювати хатньою робітницею в Одесі може будь-яка жінка. Якщо у вас вдома завжди ідеальний порядок, це ще ні про що не говорить. Утримувати в чистоті свою однокімнатну хрущовку зовсім не те ж саме, що величезну (100-150 кв. М) квартиру в престижному районі Одеси. Щоб впоратися з такою територією, потрібні спеціальні навички. Удома можна відкласти наведення лоску на потім, а в чужій сім’ї нічого відкладати не можна. Багато новачків, особливо з числа приїжджих, не витримують неймовірною навантаження і буквально через два місяці їдуть.

У переліку обов’язків домогосподарки є безліч нюансів, незнання яких в Одесі вважається неприпустимим. Недостатньо просто вміти поводитися зі складною побутовою технікою, необхідно добре розбиратися в миючих засобах: знати, чим можна чистити шкіряні меблі, натирати паркет і кахель, як видалити застаріле пляма з нечувано дорогий плити, не зіпсувавши поверхні. Доведеться взяти на себе прання і прасування одягу, і не дай вам бог випрати костюм від Armani в машині, замість того щоб віднести його в хімчистку, або погладити улюблену сукню господині не в тому температурному режимі. Дуже часто приїхали з провінції люди й гадки не мають про подібні тонкощі, що аж ніяк не радує господарів. Але навіть якщо ви прекрасно справляєтеся з усіма покладеними на вас домашніми справами і турботами, це зовсім не означає, що з вас вийде ідеальна домробітниця. Чи зумієте ви не порушувати психологічний клімат, що склався в конкретній сім’ї, спокійно реагувати на зауваження, де потрібно, отшутиться або, навпаки, промовчати, що називається, тримати дистанцію? Це дуже важливо, адже в чужий монастир зі своїм статутом не ходять.

«Дуже погано приживаються в родині іногородні лікарі, – відзначають співробітники агентства« **** ». – Ця категорія, звикнувши до поклоніння з боку пацієнтів, зовсім не вміє підлаштовуватися під ситуацію. У вчителів проблеми іншого плану: менторський тон, звичка повчати, що мало кому подобається. Не потрібно везти до Одеси містечковий менталітет. Тут свої порядки, і якщо вже ви сюди приїхали, будьте люб’язні їм підкорятися ».