Професійна підготовка нянь

Професійною підготовкою нянь в Росії стали займатися тільки в кінці XIX століття. Одна з найвідоміших шкіл нянь, організована при курсах Фребелевского суспільства, містилася на Малій Італійській вулиці. Завідувала нею досвідчена і знає «фребелічка» мадам Салтикова.

 

«Чомусь поширена думка, що нянею неодмінно повинна бути бабуся, – стверджувала Салтикова. – Навпаки, діти охочіше звикають і здатні швидше полюбити молоду няню ». В школу нянь приймалися дівчата від 14 років, які закінчили курс міської школи. Це були переважно діти бідних селян, міщан і солдатів.

 

Охочих вступити в школу було багато, і тому проводився ретельний відбір. Курс навчання тривав два роки. Дівчат навчали і теорії, і практиці, шиттю, пранні дитячої білизни, показували, як треба купати дітей, знайомили з байками і казками. Для практичних занять при школі влаштували ясла. «Ми не думаємо підготовляти якихось бонн, вся наша задача зводиться до того, щоб задовольнити потреби середнього класу населення в хорошій і досвідченої няні».

 

Середній клас, очевидно, по достоїнству оцінив випускниць школи: дуже багато не тільки з Петербурга, але і з провінції зверталися в неї з проханнями рекомендувати няню. Втім, велика частина запитів залишалася незадоволеною: через скромні коштів набір в школу був обмежений.