Як вибрати хорошу няню

Нерідко мамі, яка збирається повернутися на роботу, найважче вирішити, з ким залишити свого крихітку. Хто стане для крихти найкращою нянькою? Коли починати її пошуки? На що звертати увагу при виборі кандидатури? Ми допоможемо тобі знайти відповіді на ці питання.

Відразу обмовимося, в дитячий сад беруть дітей з трьох років. Раніше – тільки в ясельну групу при всіх дитсадках. Та й з яслами в нинішній час теж свої складності. Це півстоліття назад туди брали, мало не тримісячних крихіток. Зараз же – з двох років. Ну, може бути з 1 року 10 місяців, якщо малюк досить спокійний і слухняний. Ну (якщо дуже попросити!) З півтора років. Але ніяк не раніше! Дитячий сад – це організація. У ній існує певний розпорядок, а працюють там няні не намагаються полюбити всіх своїх підопічних (та це й неможливо). І немає таких садочків, де б за однією дитиною доглядала одна няня. Але ж мамі хочеться, щоб хтось замінив її, весело грав з малюком, коли йому хочеться, іноді дозволяв поспати довше. В саду це практично нереально, так що, якщо для тебе все це дуже важливо, варто пошукати інше рішення. Але якщо, ти все ж вирішила вибрати садок, терпляче шукай найкращий. Поцікався думкою тих батьків, які вже водять сюди своїх дітей. Понаблюдай здалеку за манерою спілкування вихователів з дітьми. Запитай дозволу зайти в ігрову кімнату і спальню, уточни, як організовано харчування.

Кровні узи.

Щоб там не говорили, перша думка, яка приходить в голову, напевно, практично кожній молодій мамі, – нехай за малятком доглядає бабуся! Припустимо ідеальний варіант: бабуся беззастережно погодилася залишити роботу і сидіти з малюком, коли потрібно і скільки потрібно, та й зі здоров’ям у неї все відмінно. Думаєш, проблема вирішена? Радимо звернути увагу на наступний момент: А які в тебе особисто відносини з бабусею (незалежно від того, доводиться вона тобі мамою або свекрухою)? Чи прислухаєтеся ви до думки один одного? Сходяться ваші погляди на методи виховання?

Вийшовши на роботу, ти не повинна постійно хвилюватися про те, що зараз відбувається з твоїм малятком. Якщо ж, обговоривши з бабусею спірні моменти, ви так і не дійшли згоди, краще пошукати іншу людину для догляду за карапузом.

Де водяться хороші няні?
Почни пошуки зі знайомих. Раптом няня раніше працювала у твоїй сусідки або подруги, або вони знають тих, кого могло б зацікавити подібна пропозиція. В такому випадку тобі легко буде з’ясувати багато нюансів. Якщо дитина подруги полюбив няню, то існує велика ймовірність, що і твоєму малюкові вона сподобається. Однак не забувай, що в кожній родині пред’являють свої вимоги до няні. Те, що імпонувало однієї мами, може категорично не сподобатися тобі.

У пісочниці, на майданчику, та й просто на прогулянці ти зустрічаєшся з багатьма мамами. У вас досить спільних тем для розмови і схожих проблем, який підгузник краще, як позбутися від кольок, ну і де знайти няню, зрозуміло. А може, мама малюка, з яким любить грати твій малюк, не збирається швидко повертатися на роботу і погодиться доглядати і за твоїм карапузом? Природно, за плату. Велика ймовірність, що ви домовитеся. Діти часто будуть зайняті грою один з одним, завдяки чому мама отримає трохи вільного часу. А, крім того, залишаючись вдома, вона забезпечить собі додатковий дохід.

Якщо перераховані вище способи не увінчалися успіхом, спробуй дати оголошення в газету або звернутися в спеціалізоване агентство з пошуку і підбору домашнього персоналу. Врахуй, останній варіант обійдеться дорожче: по-перше, вартість роботи няні, яку надає така фірма, досить висока, по-друге, тобі доведеться сплатити ще й послуги по підбору кандидатури. Але, з іншого боку, агентство постарається знайти няню, максимально відповідає всім твоїм вимогам, і при цьому гарантує її порядність. Більш того агентство, як правило, протягом року, буде тебе обслуговувати, згідно договору надавати безкоштовні заміни в разі, якщо няня захворіє, переїде в інше місто або просто у твоїй няня поміняються життєві плани.

В агентстві краще протестувати кілька запропонованих кандидатур на позицію няні. Зверни увагу на манеру ведення розмови, правильність мови, інтонації. З кожної обов’язково признач зустріч і проведи своєрідне співбесіду. Відзнач, як відреагував дитина на нову няню – потім запитаєш, чи сподобалася йому приходила тітка.

У всьому, як мама.

Як це не дивно, няня повинна бути в чомусь схожою на … тебе. Якщо ти педантка і для тебе вкрай важливий порядок в домі, ти навряд чи домовишся з людиною, що дозволяє дитячим іграшкам валятися, де попало. І для карапуза буде краще, якщо характер няні не виявиться повною протилежністю маминому характеру. Няня повинна подобатися малюку і викликати у нього приємні асоціації. Деякі мами шукають досвідчених нянь (тих, що як мінімум виховали власних дітей). Але і зовсім молоденька – теж хороший варіант, адже вона буде вести себе так само, як і ти. Нею може бути, наприклад, випускниця педагогічного вузу, що володіє необхідними знаннями з психології та педагогіки. Головне, щоб ти їй довіряла.
Як оцінювати няню.
Не соромся задавати питання.
Розмовляючи з кандидаткою в няні, зверни увагу на наступні моменти.
Інтерес і ставлення до дитини. Це найголовніше. Понаблюдай, намагається вона налагодити контакт з малюком, не нав’язує чи своє суспільство. Додатковий плюс, якщо жінка ставить тобі багато питань про дитину і ваших сімейних традиціях.
Характер. Спокійна і усміхнена няня напевно буде більш терплячою.
Зовнішній вигляд. Звичайно, претендентка на роль няні повинна бути одягнена чисто, охайно і зі смаком. Однак надмірна увага до своєї зовнішності, надлишок прикрас можуть свідчити про те, що вона не особливо охоче піде з малятком грати в пісочницю.
Стиль поведінки. Гарні манери – це прекрасно! Проте, фрази на кшталт «Чи не будете ви настільки люб’язні …» швидше сигналізують про гру в ввічливість, ніж про щирість.