Як влаштується на роботу в сім’ю

Деякі кандидати намагаються влаштуватися в сім’ю самостійно. Але реальні шанси зробити це без допомоги агентства є, мабуть, тільки у одеситів, які вже працювали в цій сфері. Іногороднім без хороших знайомств в Одесі на свої сили розраховувати не варто.

Прийшовши в агентство з підбору персоналу, приготуйтеся до тривалої бесіди з його співробітниками. Адже, не з’ясувавши як слід, що ви за людина, вам навряд чи зможуть підібрати підходящу сім’ю. Зазвичай менеджери питають про мету приїзду в місто, мотиви, що спонукали шукати роботу в сім’ї, а також цікавляться іншими деталями життя кандидата.

Не ображайтеся, якщо вам зададуть питання про те, з ким ви залишили свою дитину? Це не проста цікавість. Дуже важливо уточнити цей момент, для того щоб в подальшому уникнути непередбачених обставин, що заважають роботі. «Зовсім недавно у нас був неприємний епізод з однією з наших претенденток. Сім’я уклала з нею контракт на рік, а незабаром у неї вдома почалися проблеми з сином, і їй довелося виїхати. Як ви розумієте, клієнти аж ніяк не в захваті від перспективи зміни няні або помічниці по господарству через кожні три місяці », – каже Лідія Цветікова.

На думку фахівців, що працюють в даному сегменті ринку праці, багато приїжджих мають завищену самооцінку. Звідси зайві амбіції, образи з приводу і без приводу. Навряд чи такого працівника раді в чужій сім’ї. Інша проблема неодессітов – невміння орієнтуватися на ринку і рахувати гроші. Не знаючи одеських цін на продукти, транспорт, багато хто не може зрозуміти, що в передмісті зарплата 100 дол. Плюс харчування – це більше, ніж в Одесі 300 дол. Без харчування.

Винагорода няні, гувернантки і домробітниці в сім’ях в залежності від обсягу роботи коливається від 120 до 400 дол. На місяць. Зарплата водія на чужому авто від 150 до 400 дол., А якщо він возить клієнта на своїй машині – до 600 дол. Розмір платні садівника залежить від безлічі нюансів (тип і площу саду, складність догляду за рослинами та ін.).

Бувають ситуації, коли господарі не виконують своїх обіцянок, наприклад недоплачують або обмежуються однією зарплатою, не забезпечуючи харчування за їх рахунок, про що було домовлено. У таких випадках інтереси працівника відстоює агентство. Але ще краще, якщо від подібних неприємностей ви будете захищені трудовим договором, який повинен максимально забезпечити ваші права. Закон зобов’язує роботодавця включити в цей документ всі умови, істотні для наймача і працівника.