Як знайти ідеальну няню-виховательку

Є приголомшливі няні виховательки, які часом дійсно замінюють малюкові маму, але хто не без гріха. Як з’ясувалося, навіть у ідеальної няні бувають промахи, з якими мама дитини миритися не може. Я звертаюся до жінок, які працюють нянями. Не вважайте цей труд за спробу вчити вас вашої ж роботі. Я сподіваюся, що нижче написане допоможе вам зрозуміти таких вибагливих матерів, а матусям – зрозуміти, що ж насправді їм потрібно від няні в першу чергу.

Перш за все, коли мама віддає своє чадо в чужі руки, то хоче бачити його чистеньким, нагодованою і здоровеньким. Де і коли ви бачили чистого дитини, запитаєте ви? Ясна річ, тільки в перші п’ять хвилин після ванною. Решту часу нормальна дитина проводить за виключно забруднюють заняттями. Шорти і плаття будуть в піску, руки в цукерці, особа під фломастери. І це нормально. Так ось, всі мої знайомі мами переконані, що обличчя і руки у дитини повинні бути чистими незважаючи ні на що. Навіть якщо няня витратить контейнер вологих серветок і тонну води за день – дитина повинна бути чистим.

Здорова дитина – це мрія всіх батьків. Жодних соплів, розбитих колін і діареї. І, віддаючи в руки няні здорового карапуза, батьки мають право розраховувати на те, що чадо повернеться в такому ж стані. Минулої зими моя дочка застудилася. Скільки сил і грошей ми витратили, скільки промучились з інгалятором і антибіотиками, щоб побачити її здорові очі і чистий носик. І в перший же день після хвороби моя дитина повернувся від няні з розмазали по всьому обличчю соплями. Скажу чесно, негативні почуття і думки бродили в моїй душі. Няню хотілося просто вбити. Але це звичайно екстремальний випадок.

Не варто дозволяти дитині сидіти в мокрих трусиках на холодному бетоні; якщо він отримав глибоку подряпину, вирушайте негайно промивати її перекисом водню і змащувати йодом. Не думаю, що знайдеться батько, яка буде незадоволена такою турботою про свою дитину.

Ситий дитина – це теж мрія, але деколи дуже складно досяжна. Супчик не буду, котлетку не буду, сосиску не буду, млинець не буду, і так далі до нескінченності може твердити ваш карапуз. А на питання: «Що ж ти будеш їсти?» гордо відповідає: «Цукерку!» Ну, і як нагодувати таку дитину? Запитайте у мами, вже вона-то точно знає, як вмовити маленького гурмана з’їсти корисну їжу. Якщо не допомагають мамині виверти – шукайте свої. Але дитина не повинна бути голодним!

Отже, дитина здорова, нагодований і відмитий. Пора братися за виховання. Пам’ятайте, що мова няні є прикладом для наслідування для вихованця. Дуже хочеться, щоб дитина говорила чистим правильною російською мовою. Бажано відмовитися від виразів типу «ложить», «тікай», «я маю тобі сказати» і т.д.

У кожній родині виховують дитину по-своєму. Одна мама вимагає від сина говорити «спасибі» після їжі, інша закриває на це очі, але розкидана дитячий одяг її сильно обурює. Обов’язково уточніть, яким саме має бути виховання ввіреного вам дитини. Чому потрібно вчити беззаперечно, а на що можна закрити очі. Хоча, як правило, кажучи «вихований дитина», більшість мам мають на увазі одне і теж: чи не колупати в носі, вітатися при зустрічі, прибирати за собою одяг та іграшки, не влаштовувати публічні істерики, які не какати під кущиком і не витирати попу листком і т . Д. Вам, няні, доведеться всього цього навчити ввірене вам маловоспітанное чадо.

Є і ще одне питання, яке турбує багатьох батьків. Увечері, під’їжджаючи до будинку втомлена, я мрію тільки про одне: завалитися на диван, побути в тиші і нікого не бачити хоча б півгодини. Не тут то було. Няня дуже хоче поговорити, або тут же з ентузіазмом приймається за виховання і навчання, так, щоб мама бачила, що няня дійсно працює. Звичайно, чоловікові або бабусі можна сказати просто і по-сімейному: «Відчепися, що не мерехтіли!» Але, як виховані люди, ми не можемо вимовити це на адресу няні, фактично чужої людини. Таким чином, роздратування накопичується і одного разу звучить фраза: «Ви звільнені!» Саме за такою банальною і дуже делікатній причини кілька моїх знайомих міняли ідеальну у всьому іншому няню.

Інша крайність: няню-виховательку нізащо не знайдеш, якщо дитина вирішила облаштуватися з іграми поруч з мамою. Мама зайнята своїми справами, дитина – своїми, а няня … Чи то вона соромиться зайвий раз «муляти очі», то чи зайнята чимось. Погодьтеся, що няню запрошують для того, щоб саме вона займалася дитиною. Навіть якщо вам здається, що матуся могла б і сама доглянути зараз за своїм чадом, а ви поки займетеся чимось корисним, все ж треба запитати у матері, чи не заважає їй гонки машинок і гри в дочки-матері в даний момент. Найімовірніше, що ваша прогулянка з дитиною буде сприйнята з великим ентузіазмом. Та й вам не доведеться зайвий раз вислуховувати окрики: «Та заберіть же, нарешті, дитину!»
І ще розповім один випадок, який стався особисто зі мною. Одного разу ми запросили в гості подружку Ганнусі; природно, до подружки додавалися батьки. Поки дорослі потягували чай з тістечками, діти мирно грали в свої ляльки. Потім няня запросила їх пити чай, приготувавши рівні порції чаю і торта. Дівчата все з’їли, і Анютіна подружка побігла мити ручки. У цей момент, на очах у здивованої публіки, тобто батьків нашої гості, няня дістає з холодильника кілька ягід полуниці і нервово запихає в рот моєї дочки, примовляючи: «їж, їж на здоров’я, тільки швидше!» Я не знаю, що подумали наші гості, але я готова була провалитися крізь землю. Мені складно судити, що спонукало нашу няню так вчинити. Але тільки не брак ягід в холодильнику. Поясніть, чому було не дати ягоди обом дівчаткам? У подібному, вкрай незручному становищі, я опинилася вперше. З вини няні свою дитину.
Звичайно, у кожної мами свої претензії до няні. Як то кажуть, не буває ідеальних нянь, як не буває і ідеальних матерів. Але я точно знаю, що, познайомившись з охайної, професійної, утвореної, вихованої і делікатній нянею, я буду берегти і захищати її. Мої дітки ще маленькі і наша няня – з нами. Але коли вони підростуть, я задоволенням порекомендую нашу диво-няню іншому малюкові, як раніше рекомендували кращого сімейного лікаря, нотаріуса, священика і сімейні коштовності. Адже хороша няня – це як чистий алмаз, велика рідкість.

Олена Іванова