Основні посадові обов’язки доглядальниць

Близькі та дорогі нашому серцю люди, які переступили поріг певного віку – це джерело величезної любові, турботи, мудрих порад. Але найчастіше, в такому віці за ними потрібно чуйний і пильний нагляд. Але що ж робити, коли такої можливості немає? Коли людина обмежена в часі перебування поруч із близькою йому людиною? Вихід є – доглядальниця.

Доглядальниця – це високоспеціалізований дипломований фахівець, який володіє навичками надання першої медичної допомоги, головна мета якої – створення максимально комфортних умов проживання людини, оточення його теплом і турботою.

Розрізняють два види доглядальниць:
Доглядальниця приходить – співробітник приходить до хворого в виразно відведений час, найчастіше головний обов’язок доглядальниці такого функціоналу – тимчасовий догляд та нагляд під час відсутності опікуна (під час роботи другого або в силу інших обставин, коли замовник не може приділяти увагу літній людині);

Доглядальниця на дому – виконує свою роботу цілодобово, проживаючи разом з пацієнтом. В її прямі обов’язки входить нагляд за здоров’ям клієнта, ведення його медичного щоденника, моральна підтримка, закупівля продуктів і повне забезпечення побуту;

Патронажна сестра – фахівець приходить кілька разів на день, частіше за все два-три рази на день на 1-2 години;

Доглядальниця компаньйон – це приходить доглядальниця, функція якої полягає в обслуговування підопічного на побутовому рівні: прання і прасування одягу, прибирання в будинку, супровід на прогулянки і відвідування лікувальних установ.

Отже, з функціоналом і різновидами даного профілю роботи розібралися. Тепер необхідно зрозуміти основні функції професії доглядальниці – їх права і обов’язки. Адже при стількох видах і спеціалізації, є ряд зобов’язань, які повинні виконувати різновиди всіх доглядальниць.

Обов’язки доглядальниці:
Щоденні (якщо, зрозуміло, такі можливі) прогулянки з підопічним;

Контроль прийому їжі і прийом ліків, відповідно до призначення лікаря;

Підтримка гігієни клієнта – зміна білизни, допомога у виконанні гігієнічних процедур;

Профілактика пролежнів – для такої категорії, як лежать пацієнти, необхідно неухильне дотримання профілактичного комплексу процедур для запобігання некрозу м’яких тканин;

Прибирання – зміст в ідеальній чистоті приміщення, де знаходиться клієнт;

Організація вільного часу клієнта і його моральна підтримка.

Всі ці нескладні, але такі важливі моменти необхідно невпинно дотримуватися, адже позитивний настрій – важлива складова частина шляху до одужання або комфортну старість. Саме тому доглядальниця зобов’язана вміти знаходити м’який підхід до людей, розуміти особливості їх характеру, адже часто люди похилого віку за своєю природою дуже дратівливі.

При цьому переліки прямих обов’язків, доглядальниця також має право на отримання достовірної інформації про поточний стан хворого, мати відкритий доступ до його історії хвороби – це необхідно для того, щоб в разі екстреної ситуації вона могла надати необхідну допомогу, при цьому, не заподіявши шкоди пацієнту; запитувати роботодавця на видачу певних сум на непередбачені витрати; володіти інформацією про телефонах лікаря, найближчої лікарні, контактів родичів.

Ми гарантуємо якість наданих нами послуг, адже у нас працюють тільки спеціалізовані, відповідальні і чуйні люди, які знають про прямі обов’язки доглядальниці, і найголовніше – виконують роботу із задоволенням і професіоналізмом.